izmirforum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

izmirforum

izmirdigitürk

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ben sana ve partine güveniyorum

YazarMesaj
ayhan küçükçiftçi
Admin
Admin
ayhan küçükçiftçi

ben sana ve partine güveniyorum Empty
MesajKonu: ben sana ve partine güveniyorum   ben sana ve partine güveniyorum Icon_minitimeSalı Eyl. 09, 2008 1:39 pm

ben sana ve partine güveniyorum 3543

Erdoğan Meclis'te Esti Gürledi
Parti grubunda konuşan Başbakan Erdoğan, Meclis'te en sert konuşmalarından birisini yaptı. İşte Erdoğan'ın konuşması...
10 Haziran 2008 / 12:40Sık sık salondakilerin alkışları ile kesilen Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

MECLİS VESAYET KABUL ETMEZ

Burası TBMM. Millet iradesinin tecelli ettiği çatı. İstiklalimizin sembolü olan bu Meclis hiç bir vesyeti hiç bir gölgeyi kabul etmedi. Bundan böyle de kabul etmeyecek. Bu Meclis milletimizin kurtuluş destanıdır. Burası milletin evidir. Bu evin 70 milyon sahibi vardır. Bu evde hiç bir ayrıma tabı tutulmaksızın herkesin hukuku savunulur.

- Erklerr arası çatışma çıkarmaya çalışıyorlar

- CHP yasama ile yargıyı karşı karşıya getirmek istiyor.

- Anayasa'dan kaynağını almayan karar anlam taşımaz

- Türkiye'nin demokrasi tarihi kuyu kazmaya çalışırken kendileri tarih olanlarla dolu... Bu gün de bir sınavdan geçiyoruz...

YASAMA YETKİSİ TBMM'nin

Yasama yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verilmiştir. HİÇBİR SURETTE devredilemez. Kanun koyma yetkisi sadece seçilmiş meclislere aittir. Kimse kendini yasa koyucu yerine koyamaz. 'Ben yaptım oldu' anlayışını demokratik rejimler kaldırmaz. Yargı yaptığında da kaldırmaz. Demokrasilerde rejimi korumak ancak hukuk içinde anayasaya sadık kalmakla mümkündür....

BAŞ SORUMLU CHP

Yürütme yargıdan döner günü geldiğinde sandıktan döner. Peki yargı yanlış yaparsa nereden döner? Bana göre bu durumun baş müsebbibi CHP'dir. Kimsenin yargıyı taraf haline getirmeye hakkı yoktur..

MAHKEME GEREKÇELİ KARARI AÇIKLAMALI

Anayasa Mahkemesi adına bir talihsizlik... Bunun açıklamasını yapmak zorundadırlar... Nedir bu? Anayasanın 153. maddesinde belirtildiği gibi iptal kararları gerekçesi yazılmadan açıklanmaz. Peki niçin gerekçeler ortaya konmadan iptal kararı açıklanıyor. O zaman neydi aceleniz?

OYUN OYNAMIYORUZ ÜLKE YÖNETİYORUZ

Sayın arkadaşlar, biz bu ülkeyi fiskos gazetelerin dedikodularıyla yönetemeyiz. Şu şununla görüşmüş, bu bununla görüşmüş haberleriyle ülke yönetilmez. Beyler biz burada ülke yönetiyoruz ülke! Millet yönetiyoruz! Oyuncak değil! diyerek gazete haberlerinin iddianamede yer almasını da eleştirdi.

TABİKİ "BİZ" ve "ONLAR" DİYECEĞİM

Türkiye ihracatta 121 milyar dolara ulaştı. Biz 100 milyar dolar dediğimiz de hayal diyorlardı. Ama bu rakamlar onlar için bir anlam taşımaz. Bana diyorlar ki, sen biz ve onlar diyorsun. Evet diyeceğim. Bu rakamların önemini anlamayanlara biz diyemem, onlar derim"
http://77ayan77.tr.gg

ben sana ve partine güveniyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-